Eugenika

Eugenika
Osho - Buddha-rebelTitul je skladem: ‹ 50

Osho - Buddha-rebel

Hofmanová Oxana
Překlad: Radka Kneblová
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Duchovní učení, Životopis

Doporučená cena: 198.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-550-3
EAN: 9788081005503
Formát: Brožovaná, 144 str., 130x200
Rok vydání: 2006, 2018

Ruská autorka Oxana Hofman popisuje Oshův vývoj, jeho cestu, duchovní růst a filozofii. Přibližuje jeho učení i úlohu, kterou sehrál ve spiritualitě 20. století. Nezaměřuje se na skandální a kontroverzní detaily z jeho života (přestože rozporuplnosti jeho osoby i působení se vůbec nevyhýbá), ale hlavně na jeho duchovní odkaz a svým způsobem i na kult jeho osobnosti jakožto velikého, zbožňovaného Mistra. Jinými slovy, tato poměrně útlá, avšak na druhé straně obsáhlá knížka se snaží podat co nejpravdivější obraz toho, kdo je/byl tento světově proslulý, populární guru, jemuž kromě jiného dávali i přezdívku „guru milionářů“ nebo „guru Hollywoodu“.

Ačkoliv hlavním tématem i většinovým obsahem textu jsou Oshovy myšlenky, způsob učení a jeho duchovní úloha, samozřejmě zde čtenář najde i různá zajímavá fakta z jeho života včetně dětství, mladosti a studií. Jeho rodnou zemí a milovanou vlastí byla Indie. Navzdory tomu Osho nebyl typický Ind – a nejen proto, že významné období jeho života se odehrálo v USA a že nejvíce jeho přívrženců byli lidé ze Západu. Oshovým cílem bylo propojit Západ a Východ, z obou si vzít to nejlepší a tak dosáhnout harmonický ideál vyspělé, osvícené lidské bytosti.

Pro každého, koho kdy oslovilo něco z Oshova osvobozujícího, netradičního učení nebo jeho nezačlenitelná, rebelantská osobnost, bude tato kniha zajímavou perličkou. A zároveň je to vynikající úvod do jeho učení.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)