Eugenika

Eugenika
Kniha MirdadTitul je skladem: ‹ posl. kusy
Dotisk Dotisk

Kniha Mirdad

Naimy Mikhail
Překlad: Martin Kuhn
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Beletrie a poezie, Duchovní učení

Doporučená cena: 278.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-028-7
EAN: 9788081000287
Formát: Brožovaná, 232 str., 130x200
Rok vydání: 2008, 2018

Toto je kniha, kterou vyhlásil za svou nejoblíbenější a nejlepší ze všech, jaké kdy četl, Osho!

Autor Mikhail Naimy byl současníkem a blízkým přítelem velikého básníka Chalíla Džibrána, avšak na rozdíl od něj se nestal slavným.

Kniha Mirdad začíná tím, jak biblický Noe těsně před smrtí (dlouho po biblické potopě) žádá svého syna, aby postavil klášter, jenž bude mít přesnou podobu archy – té, která kdysi zachránila svět. Tento klášter toto posvátné místo má udržovat vzpomínku na potopu a záchranu života v arše. Klášter má obývat devět mnichů.

Později se do již zničeného kláštera dostává muž (autor-vypravěč) a dovídá se, že tajemné klášterní bratrstvo mělo mezi sebou záhadného muže jménem Mirdad, po němž se zachovala Kniha obsahující velká tajemství.

Hlavní část publikace pak tvoří tato „Kniha Mirdad“; je to text, v němž se spojuje poezie s mystikou a filozofií. Jedná se o hluboké spirituální objasnění existence, lidského bytí, duchovního hledání, Boha, hmoty, vědomí, osudu, časoprostou... Je to nesmírně působivý text plný pozoruhodných myšlenek, v němž nechybí převratné postřehy i rady, jak je třeba žít, smýšlet a dívat se na věci. 

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)