Eugenika

Eugenika
Kurz zázraků 1.Titul je skladem: ‹ 70
Dotisk Dotisk

Kurz zázraků 1.

V čem spočívá boží klid

Schucman Helen
Překlad: Sylva Mrázková
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Duchovní učení

Doporučená cena: 328.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-211-3
EAN: 9788081002113
Formát: Brožovaná, 270 str., 130x200
Rok vydání: 2010, 2018

Kurz zázraků je klasické dílo spirituální či ezoterické literatury, na nějž se odvolává množství novějších autorů. Sepsala ho na přelomu 60. a 70. let 20. století Američanka Helen Schucman.

Je to hluboký mystický text, plný univerzálních pravd o lidské duši a jejím spojením se Zdrojem nebo-li Bohom. Popisují se zde různé stavy, touhy i bolesti, které prožívá snad každý, kde se narodí do tohoto světa, přičemž ho volá jeho pravá podstata. Zároveň (a hlavně) chce tato kniha sloužit jako návod či mapa na cestě za najvyšším naplněním, jednotou a celistvostí. Když pochopíme a procítíme, kdo opravdu jsme, budeme svědky všudypřítomných zázraků a radost se stane naší stálou přirozeností.

Tento díl věnuje hodně prostoru zkoumání ega. Zabývá se základy spirituality a tématy, jako jsou  touha duše po Bohu, víra, poznání, spojení s Bohem, odloučení od Boha, spása, láska, radost, bolest, strach, uzdravení, soud, oběť, pocit viny, čas a věčnost, vnímání, vedení, tvoření, komunikace...

Rozlišení mezi skutečným a neskutečným, mezi věděním a vnímáním.

Nic skutečného nelze ohrozit

Nic neskutečného neexistuje

Kurz zázraků činí zásadní rozlišení mezi skutečným a neskutečným, mezi věděním a vnímáním. Vědění je pravda, která podléhá jedinému zákonu, zákonu lásky neboli Boha. Pravda je nezměnitelná, věčná a jednoznačná. Je možné ji nerozpoznat, ale nelze ji změnit. Pravda je za tím, co se lze naučit, protože je mimo čas a dění. Nemá protiklad, nemá začátek ani konec. Pouze existuje.

Svět vnímání je naproti tomu světem času, změn, počátků a konců. Je postaven na interpretacích, nikoli na faktech. Je to svět zrození a smrti, založený na přesvědčení o nedostatku, ztrátě, odloučení a smrti. Není dán, ale je naučen, selektivně klade důraz na vnímání, je nestálý ve svém působení a nepřesný ve svých interpretacích.

Kurz zázraků vznikl náhlým rozhodnutím dvou lidí spolupracovat na dosažení společného cíle. Jmenovali se Helena Schucmanová a William Thetford a byli to profesoři psychologie na Lékařské fakultě Kolumbijské univerzity v New Yorku. Ani jeden z nich nebyl duchovního založení a oba usilovali o osobní a odborné uznání a postavení. Obecně řečeno, oběma značně záleželo na hodnotách tohoto světa, ale jejich život byl stěží v souladu s tím, co Kurz prosazuje. Helena S. o sobě říká:

Jako psycholožka, učitelka, konzervativní co do teorie a ateistka přesvědčením jsem pracovala v prestižním a vysoce akademickém prostředí. Pak se najednou stalo něco, co uvedlo do pohybu řetěz událostí, které bych nikdy nemohla předpovědět. Vedoucí naší katedry nečekaně oznámil, že už je unaven z pocitů zloby a agrese, které jsou odrazem našich postojů, a prohlásil, že musí existovat jiná cesta. Jako by to přišlo v ten pravý čas, souhlasila jsem s tím, že mu ji pomohu nalézt. Je zřejmé, že tou jinou cestou je tento Kurz.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (PDF)
Úryvek
Úryvek (PDF)
 
Dále doporučujeme