Eugenika

Eugenika
Žít naplno (komplet 6 kníh)Zadejte e-mail a budeme Vás informovat o dostupnosti:
Vyprodáno    Akce Akce

Žít naplno (komplet 6 kníh)

Osho
Jazyk: český

Vydavatel: EUGENIKA
Kategorie: Motivace, Meditace, Vztahy, Duchovní učení, Akce

Doporučená cena: 699.00 Kč

ISBN: 978-80-0145-120-5
EAN: 9788001451205
Formát: brožovaná, 528 str., 117x179mm
Rok vydání: 2017, 2018

Šest tematicky laděných hezkých malých knížek je plných moudrosti, duchaplnosti i humoru velkého mistra Osha. Myšlenky a rady, které zde najdete, účinně a úderně probudí vašeho ducha a v mnohém vám otevřou oči. Stačí si přečíst pokaždé jen kousek a budete se cítit znovuzrození, svěží, silní, nespoutatelně svobodní a naprosto jedineční. Takový vliv na lidi totiž Osho měl a o to mu také celý život šlo.

Žít naplno: Formou otázek a odpovědí se zde rozebírají témata jako vážnost, hravost, humor, radost, smích, ale i sport, vztahy, dětství, bezstarostnost, svoboda, volnost, strach, pocit viny, Bůh...

O vztazích: Proč je tak ošemetná sexualita, proč člověk tolik touží po šťastném milostném vztahu navzdory opakovaným zklamáním a bolesti, proč se při zamilování chováme jako šílení, co je žárlivost, jak najít spřízněnou duši, kdy je vhodné ve vztahu setrvat a kdy z něj odejít, jak milovat lépe...?

Rebelství: Jak žít naprosto svobodně a nenechat se omezovat vžitými názory, zvyky, hodnotami a tradicemi? Kdo je opravdový rebel? Co je skutečná svoboda a co jen prázdná póza? Osho zajímavě i zábavně popisuje povahu a způsob života rebela, jehož duch je nespoutaný – a nespoutatelný.

Nauč se být sám sebou: Lidé se bojí být sami sebou a přijímat se takoví, jací jsou. Je tomu tak proto, že nás od narození obvykle vychovávají nevědomé osoby a nevědomá společnost. Ačkoliv to s námi myslí dobře, vedou nás k tomu, abychom zapomněli na svou dětskou jasnost a přímost a nasazovali si různé masky. To vše však musíme odhodit, pokud se chceme znovu stát tím, kým opravdu jsme.

Jak nás klame mysl: Jak funguje lidská mysl a jak se projevuje? Mysl si umí najít důkazy pro jakýkoliv svůj názor. Je proto nutné ji překonat, pochopit její omezení a hledat realitu, která ji přesahuje. Takto složité a obrovské téma se Oshovi daří obsáhnout s pomocí příkladů a příběhů na stranách této útlé knížky tak, že čtenáře opravdu přenese za hranice běžného myšlení.

Píseň ticha: Pojednání o modlitbě a komunikaci s Bohem. Pravá modlitba není rituál nebo formalita. Pro Osha vede správná cesta od modlitby k meditaci. Do stavu, kdy člověk neustále střízlivě vnímá přítomnost, je bdělý a vnímavý, a tak se vlastně noří do pravé reality...

Doporučit přátelům: