Eugenika

Eugenika
Psychická manipulace ve vztazíchTitul je skladem: ‹ 90
Dotisk Dotisk

Psychická manipulace ve vztazích

Hort Barbara E.
Překlad: Radovan Kalmus
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Vztahy

Doporučená cena: 328.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-452-0
EAN: 9788081004520
Formát: Brožovaná, 248 str., 130x200
Rok vydání: 2016, 2022

Autorka pozoruhodně objasňuje, jak v mnoha lidech působí archetyp upíra, jenž není ničím jiným než nezralou osobností, která nezná opravdovou lásku, a proto se chová tak, jak se chová. Nabízí nejen pochopení, ale i návod na to, jak tento model přerůst a překonat – jak transformovat "upírskou" lásku v lásku skutečnou. Každý, kdo se zapletl do nezdravého vztahu, popřípadě je sám energetickým upírem, má díky tomu šanci dopracovat se k naplňující, mnohem kvalitnější lásce i sebelásce. Musí jen nabrat odvahu a čelit především upírovi v sobě...

Kniha rozebírá několik archetypálních příkladů známých z pohádek, románů a filmů, avšak uvádí i příklady z běžného života. Díky tomu lze celou problematiku velmi názorně pochopit a rovněž si na základě uvedených příkladů najít model svého vlastního chování. Objevíte zde vysvětlení a souvislosti, o kterých jste dosud možná neměli tušení. Avšak jakmile jim porozumíte, již nebudete muset zavírat oči před určitými destruktivními skutečnostmi a modely chování! 

Typologie autorkou analyzovaných nezdravých vztahů má různé varianty: žena–žena, muž–muž, upírská žena – mužská oběť, upírský muž – ženská oběť, přičemž zvláštní druh upírství mohou představovat také děti a širší publikum. 

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme