Eugenika

Eugenika
33 zákonů válkyTitul je skladem: ‹ 730
Novinka Novinka

33 zákonů války

Robert Greene | Joost Elffers
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Motivace, Psychologie

Doporučená cena: 268.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-630-2
EAN: 9788081006302
Formát: Brožovaná, 192 str., 130x200
Rok vydání: 2020

Počátečním bodem pro určení správné strategie je vaše mysl.

Staňte se skutečným mistrem strategie při řešení všech druhů konfliktů.

Mysl, která nevidí svět jasně a nedokáže rozpoznat priority, vytváří strategie, jež se vždy minou účinkem.

Odvážná kniha o odvěké součásti lidského života a společnosti – bojování a válčení, vítězství a prohře. Díkybohu žijeme v části světa, kde nezuří válka, přesto však všude stále probíhají nějaké konflikty, jež se nás více či méně dotýkají. Kromě toho každý z nás ve svém osobním životě pravidelně o něco bojuje a naráží na různé formy nepřátelství.

Autor vychází ze skvělé znalosti lidské povahy i potřeb dnešní doby. Ve 33 kapitolách předkládá strategie a klíčové dovednosti, které vedou k úspěchu a síle. Ty podkládá citáty osobností, jež se staly v dějinách známými úspěšnými dobyvateli či válečnými stratégy, jako například Napoleon či Winston Churchill, nejvíc však cituje staré čínské dílo Umění války od Sun-c’ (4. století př. n. l.).

O vítězství ve válkách a všech druzích konfliktů rozhoduje strategie. Počátečním bodem je vaše mysl. Mysl, která nevidí svět jasně a nedokáže rozpoznat priority, vytváří strategie, jež se minou účinkem. Abyste se stali skutečnými stratégy, musíte učinit tři kroky. Za prvé je třeba si uvědomit, jaké slabosti mohou narušovat strategické schopnosti vaší mysli. Za druhé – vyhlaste určitý druh války sami sobě, abyste se posunuli dál. A za třetí: bojujte nemilosrdně, bez přestání a s využitím jistých strategií proti nepřátelům uvnitř své osobnosti.

Žijeme v době, kdy jsou lidé jen zřídka otevřeně nepřátelští. Pravidla boje – ať už sociálního, politického nebo vojenského – se změnila. Ačkoliv je dnes na světě více soutěživosti a konkurence než kdykoliv dříve, přímá agrese je chápána jako něco nepřípustného, takže lidé se naučili útočit nečekaně a lstivě.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (PDF)
Úryvek
Úryvek (PDF)