Eugenika

Eugenika
Klíč ke všem vztahůmTitul je skladem: ‹ 130
Dotisk Dotisk

Klíč ke všem vztahům

Hicks Esther a Jerry
Překlad: Zuzana Šestáková, Lydie Nevřelová
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Vztahy, Psychologie, Motivace

Doporučená cena: 298.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-169-7
EAN: 9788081001697
Formát: Brožovaná, 240 str., 130x200
Rok vydání: 2010, 2020

Tato kniha je celistvou inspirací pro plnohodnotný život a radostné vztahy. Vysvětlí vám, že jste na světě proto, abyste se stále rozvíjeli a naplňovali svá přání. Tvrdí, že vy sami nejlépe víte, co je pro vás dobré, a na své cestě životem vás provází jedinečný navigační systém, jenž se projevuje prostřednictvím vašich pocitů.
Kniha poskytuje dokonalý návod, jak získat vše, po čem toužíte. Odhaluje mylné předpoklady, které vás matou při řešení různých situací. Naučí vás, jak nalézt toho pravého partnera, jak vyřešit problémové vztahy a svým dětem dát to nejlepší.

Základem je váš vnitřní soulad. Ten dosáhnete postupnou změnou myšlení spočívající v tom, abyste dokázali zaujmout nefalšovaně pozitivní postoj k záležitosti, již se snažíte vyřešit. Nejde však ani tak o konkrétní myšlenky, jako o vaše pocity. Pokud máte z něčeho dobrý pocit, určitě se to bude vyvíjet k vašemu dobru. Pokud však máte špatný nebo rozporuplný pocit, nemůžete čekat, že věci dopadnou tak, jak si přejete. Tato teorie je v knize podrobně vysvětlená a ilustrovaná na konkrétních příkladech z oblasti mezilidských vztahů – hlavně  milostných a rodinných – a také vzhledem k tomu, jak vnímáme sebe sama.

Neexistuje důležitější vztah než vztah mezi vámi a Zdrojem ve vašem nitru. Pokud dbáte především o tento vztah, tehdy a jen tehdy získáte dobré východisko pro tvoření všech dalších vztahů: partnerských vztahů, vztahu k vašemu tělu, k penězům a majetku, vztahů s rodiči, s dětmi, se spolupracovníky, vztahu ke světu…
Buďte šťastní a pak si k vám najde cestu vše, co hledáte! Když nejsme šťastní a spokojení sami se sebou a se svým životem, partner, kterého si přitáhneme, jen zveličí daný nesoulad, protože jakýkoli čin, který vychází z nedostatku, je vždy kontraproduktivní.

Jakmile se budete cítit dobře, začnete dostávat vše dobré, co jste si kdy přáli. Za to, jak se cítíte, není odpovědný nikdo jiný než vy. Nemůžete ovládat, jak se chovají nebo co cítí druzí, avšak máte plnou moc nad sebou, nad svými myšlenkami a pocity. Pokud se naučíte směřovat své myšlenky k tomu, co je vám příjemné, nepříjemní lidé (nebo jejich nepříjemné vlastnosti) zmizí z vašeho života. Jen vaše pozornost udržuje ve vašem životě to, co nechcete. Proto se přestaňte zabývat tím, co vám momentálně nevyhovuje. Přestaňte si stěžovat a trápit se, a namísto toho zaměřte své myšlenky na to, co byste chtěli, na to, za co můžete být vděční, na to, co je kolem vás dobré a hezké. Uvidíte, že pak bude toho dobrého jen a jen přibývat!

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme