Eugenika

Eugenika
DůvěrnostTitul je skladem: ‹ 80

Důvěrnost

Jak důvěřovat sobě a druhým lidem

Osho
Překlad: Richard Čábelka
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Duchovní učení

Doporučená cena: 298.00 Kč

ISBN: 80-89227-06-6
EAN: 9788089227068
Formát: Brožovaná, 200 str., 130x200
Rok vydání: 2005, 2022

Světoznámý guru Osho patří k nejoblíbenějším a nejpopulárnějším duchovním učitelům naší éry. Existuje spousta Oshových knih, přestože on sám vlastně vůbec nepsal. Tyto knihy jsou přepisem přednášek, které pořádal pro obrovské publikum ve svém meditačním středisku v Indii, ale i po celém světě.

Eugenika vydala celou sérii těchto záznamů, a to tematicky uspořádaných: Odvaha, Zralost, Tvořivost, Uvědomělost, Intuice, Důvěrnost a další. Jsou to inspirující texty, vhodné nejenom pro Oshovy přívržence, ale pro každého, kdo hledá svou autentickou podobu a vlastní cestu; pro každého, kdo chce žít opravdvu duchovně, moudře a naplněně.

 

V Důvěrnosti Osho mluví o potřebě být milovaný a přijímaný, jakož i o touze milovat. Odhaluje, jak strach z intimity překáží skutečné lásce a blízkosti. Mluví o maskách, které nosíme, a o nutnosti ztrhnout je, pokud chceme opravdu žít a milovat. Rozlišuje mezi tím, když od nás důvěru někdo vyžaduje (například u slepé náboženské víry), a když v nás důvěra sama vzklíčí. Mluví rovněž o důvěře i sebedůvěře, o schopnosti mít rád sám sebe, co jsou nevyhnutné předpoklady, aby mohl mít člověk rád druhé a důvěřovat jim. Musíme přijmout sami sebe, pak se dočkáme mnoha zázraků. Osho zachází dokonce tak daleko, že nás vyzývá, abychom byli sobečtí - v tom smyslu, že pokud se chceme důvěrně dělit o štěstí s někým jiným, musíme být nejprve sami šťastní, silní a soběstační. 

Jako vždycky, Osho se projevuje jako rebelský učitel, jehož slova vás určitě alespoň trochu změní.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)