Tato kniha slavného autora je trochu jiná než jeho ostatní díla. Je sestavena jako abecední výkladový slovník rozmanitých pojmů a výrazů z oblasti metafyziky, esoteriky a spirituality.
Lobsang Rampa vysvětluje význam těchto slov způsobem, který je nám - lidem ze Západu blízký a srozumitelný. Použije přitom však i svůj pověstný sarkasmus a svérázný humor. Mnohé ideje a učení tak v jeho podání dostávají trochu jiný rozměr: odstup, méně smrtelné vážnosti, méně pocitu vlastní malosti či naopak nadřazenosti toho, kdo se snaží být duchovní a nekriticky hltá všechno \"východní\" či mystické. Jak uvádí na závěr sám autor, záměrem tohoto díla je pobavit a přitom i poučit.
V závěru se nachází poměrně podrobné pojednání o správném způsobu dýchání, seznam drahých kamenů a jejich účinků, a také krátké pojednání o zdravé výživě a tělesném cvičení souvisejícím s duchovním rozvojem, jakým je například jóga (Rampa překvapivě není zastáncem vegetariánství ani dnes tak módního cvičení jógy)." /> Eugenika » Moudrost starověkých národů

Eugenika

Eugenika
Moudrost starověkých národůTitul je skladem: ‹ 90

Moudrost starověkých národů

Rampa T. Lobsang
Překlad: Jana Slámová
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Duchovní učení

Doporučená cena: 338.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-468-1
EAN: 9788081004681
Formát: Brožovaná, 240 str., 130x200
Rok vydání: 2016, 2023

Tato kniha slavného autora je trochu jiná než jeho ostatní díla. Je sestavena jako abecední výkladový slovník rozmanitých pojmů a výrazů z oblasti metafyziky, esoteriky a spirituality.
Lobsang Rampa vysvětluje význam těchto slov způsobem, který je nám - lidem ze Západu blízký a srozumitelný. Použije přitom však i svůj pověstný sarkasmus a svérázný humor. Mnohé ideje a učení tak v jeho podání dostávají trochu jiný rozměr: odstup, méně smrtelné vážnosti, méně pocitu vlastní malosti či naopak nadřazenosti toho, kdo se snaží být duchovní a nekriticky hltá všechno "východní" či mystické. Jak uvádí na závěr sám autor, záměrem tohoto díla je pobavit a přitom i poučit.
V závěru se nachází poměrně podrobné pojednání o správném způsobu dýchání, seznam drahých kamenů a jejich účinků, a také krátké pojednání o zdravé výživě a tělesném cvičení souvisejícím s duchovním rozvojem, jakým je například jóga (Rampa překvapivě není zastáncem vegetariánství ani dnes tak módního cvičení jógy).

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme