Eugenika

Eugenika
O zdravíTitul je skladem: ‹ 40
Dotisk Dotisk

O zdraví

Nelečte nemoc, lečte pacienta!

Osho
Překlad: Lenka Heczková
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Zdraví, Duchovní učení

Doporučená cena: 258.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-512-1
EAN: 9788081005121
Formát: Brožovaná, 216 str., 130x200
Rok vydání: 2017, 2023

Tato kniha se zaměřuje na možnosti, jak v případě zdravotních potíží nalézt úlevu tím, že změníme své mentální nastavení, ponoříme se do stavu meditace či relaxace a podobně. Dnes se už čím dál víc akceptuje, že náš tělesný stav je neoddělitelný od stavu psychického a že naše myšlení zásadně ovlivňuje naše zdraví. Zároveň Osho neoblomně tvrdí, že nejhlubší nitro, nejhlubší podstatu člověka nelze dosáhnout materiálními nebo chemickými prostředky. 

Toto jsou témata, jež se zde probírají: Co je to vlastně zdraví? Být vyléčený znamená být úplný. Alternativní léčebné metody. Úloha léčitele. Léčivý dotek. Meditace a psychiatrie. Stres a vysoký tlak. Deprese. Strava a zdraví; diety a hubnutí; půst (je zajímavé, že Osho byl proti půstům). Léčiva moc smíchu a humoru. Bolest. Spánek. Stárnutí. Umírání a smrt - co je přirozená smrt, jak umřít důstojně? Osho se originálně vyjadřuje i k takovým praktikám moderní medicíny a vědy, jako je umělé oplodnění nebo transplantace orgánů. 

Je to kniha plná vynikajících postřehů, rad a krásných myšlenek, které vám jistě dopomohou k celistvějšímu pohledu na sebe a své zdraví, ale i na další věci v životě, a tudíž k většímu štěstí.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme