Eugenika

Eugenika
Magie slovanských bohůTitul je skladem: ‹ 50

Magie slovanských bohůVydavatel: EUGENIKA
Kategorie: Magie a okultismus

Doporučená cena: 220.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-535-0
EAN: 9788081005350
Formát: brožovaná 120 str., 210x210 mm
Rok vydání: 2018, 2023

Tato publikace sestává z obrázků určených k vybarvování a průvodního textu. Ten vysvětluje, co představují různé zde vyobrazené postavy – božstva, kouzelné bytosti i zvířata – a symboly. A také předává rady, jakým způsobem tyto obrázky vybarvovat a nač přitom myslet, aby tato příjemná a zároveň magická či spirituální činnost splnila svůj účel. Každý obrázek má totiž jiný význam a účinek.  

Staří Slované uctívali mystické bytosti, jež je dle jejich víry chránily a pomáhaly jim. Byli to nejen  různí bohové, ale i zvířata a rostliny, někdy dokonce kameny a skaliska neobvyklých tvarů či vodní zdroje atd. Naši předkové nedělili přírodu na živou a neživou. Vše, co je obklopovalo, bylo živé. Proto v těch dobách lidé uctívali přírodní síly. Zbožňovali Slunce, Měsíc a přírodní jevy. Všemu připisovali božský původ a věřili, že přírodní síly závisí na vůli bohů. 

Aby získali jejich milost, všemožně se snažili si je udobřit. Proto v určitých obdobích roku prováděli zvláštní posvátné rituály, přinášeli oběti a v modlitbách prosili bohy o pomoc a děkovali jim za úspěchy. Vedle solitérních božstev měli i božstva párová. Existence párových božstev odrážela dualistické vnímání světa, jež bylo dávným Slovanům vlastní. Proto se klaněli nejen dobrým a kladným božstvům, ale také těm zlým. 

Kniha vám tedy velmi kouzelným a hezkým způsobem představí pestrý svět slovanských bohů a světonázorových představ a současně poslouží i jako účinný nástroj změny vašeho života k lepšímu.   

Doporučit přátelům:


Dále doporučujeme