Eugenika

Eugenika
Chlapec, který viděl pravduZadejte e-mail a budeme Vás informovat o dostupnosti:
Připravujeme Dotisk 04.09.2024

Chlapec, který viděl pravdu

Anonymný autor
Překlad: Kateřina Bečvářová
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Beletrie a poezie

Doporučená cena: 298.00 Kč

ISBN: 80-88913-32-2
EAN: 9788088913320
Formát: Brožovaná, 184 str., 130x200
Rok vydání: 2001, 2024

Tento původně intimní deník reálné osoby, jež žila v Anglii na přelomu 19. a 20. století, byl později vydán knižně pod názvem Chlapec, který viděl pravdu. Jedná se o zápisky chlapce, který měl od narození schopnost vidět auru a duchy, ale i myšlenky druhých a jiné běžnému člověku nedostupné věci.

Z vícero hledisek se jedná o unikátní publikaci: podává totiž živé svědectví o záhadách lidské existence a současně je svědectvím dané doby a prostředí. A v neposlední řadě je to opravdu zdařilé literární dílko: text byl redakčně upravený jen minimálně, tak, aby zůstal zachovaný autentický styl psaní malého kluka, charakteristický upřímnou prostotou, velmi bystrým intelektem, skvělým pozorovatelským talentem a nevinným, takřka neúmyslným smyslem pro humor. Výsledkem je tudíž nesmírně zábavné čtení, vtipná směs ezoteriky a humoru.

Kromě deníkových zápisků kniha obsahuje i několik výkladových pasáží: jak to funguje ve světě duchů; o karmě a reinkarnaci; o náboženství a další.

Závěrečnou část tvoří několik záznamů z autorovy dospělosti, kdy už byl zkušeným a v určitých kruzích známým okultistou.

Samotný autor dlouho odmítal svůj deník zveřejnit. Nakonec souhlasil s jeho vydáním, ale až po své smrti a pod podmínkou zachování anonymity. Deník tedy nakonec světlo světa uzřel a dostal se do rukou veřejnosti – což určitě stálo za to. Ani vy si nenechte ujít tuto opravdu pozoruhodně vtipnou a moudrou knihu!

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Úryvek
Úryvek (PDF)
 
Dále doporučujeme