Eugenika

Eugenika
Tvořivá pochybnostTitul je skladem: ‹ 100

Tvořivá pochybnost

Pochyby jsou cestou k pravdě

Osho
Překlad: Lukáš Pokorný
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Duchovní učení

Doporučená cena: 428.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-463-6
EAN: 9788081004636
Formát: Brožovaná, 392 str., 130x200
Rok vydání: 2006, 2016

 

Kniha vyšla v roce 2006 pod názvem Boží spiknutí.

 

Netřeba slepě věřit žádným dogmatům!
Jeden z největších duchovních učitelů naší doby vysvětluje, proč upřímně hledající člověk nemůže uvíznout v žádném náboženství. Odpovídá na základní otázky o Bohu a smyslu života, ale vede nás k tomu, abychom si na podobné otázky uměli odpovídat i sami. Rozebírá různé aspekty víry v Boha, spásu, morálku, přikázání a všechno to, co tvoří podstatu náboženství. Naleznete zde úvahy na témata jako: pochybnosti, negativita, smrt, stvoření světa, iluze, výmysly, pravda, modlitby, hřích, vědomí, nirvána, odpovědnost, moc ...
Jednotlivé kapitoly se vždy začínají buď nějakou otázkou, nebo buddhistickou sútrou, případně citací z díla F. Nietzscheho. Tyto filozofické části textu jsou z času na čas osvěžené meditací - návody na různé typy meditací, které vás dovedou k přímým zážitkem.

***

Existují tři kroky osvícení:
V první fázi se k vám buddha přiblíží zezadu jako přítomnost. Budete ho cítit, obklopí vás, bude vaše energetické pole – změní to celé vaše chování a dodá nový smysl a směr v životě. Dá vám novou morálku a lásku k životu – dá vám radost, jakou jste ještě nepoznali, a dá vám odvahu. V okamžiku, kdy poznáte, že jste nekoneční, všechny slabiny a podřízenost zmizí.
Na druhém stupni se buddha dostává před vás – stín se stává z vás.
Při třetím kroku mizí váš stín. Už nejste, zůstává jen buddha. On je vaše věčnost, vaše pravda, krása a vaše zbožnost.
Nyní…pojďte zpět. Vracejte se však se stejným půvabem, tichostí a pokojem. Několik sekund zůstaňte sedět, abyste si zapamatovali cestu, kterou jste vešli dovnitř. Je to zlatá cesta. Ten střed, kterého jste dosáhli, není jen vaše centrum, ale je to centrum celé existence.
V centru se všichni setkáváme. Ptáci, stromy, řeky, hory – všichni se tam setkávají. Jsme různí na okrajích, ale v centru jsme stejní.
Osvícení je uvědomění si této jednoty.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)