Skutečná láska se bude měnit. Pochopíte-li, že se změní, že se jednou za čas může vaše partnerka začít zajímat o někoho jiného, musíte být chápající, milující a láskyplní a umožnit jí jít cestou, na kterou se touží její bytost vydat – je to pro vás příležitost dokázat své partnerce, že ji milujete. Milujete ji, dokonce i když bude milovat někoho jiného. Budete-li chápající, je možné, že se vaše láska stane celoživotní záležitostí, ale pamatujte si, že nebude trvalá. Když jste začali milovat, byli jste příliš mladí, bez zkušeností; jak by tedy mohla vaše láska zůstat stejná? Láska bude čas od času potřebovat příležitost ke změně. Ve zdravé společnosti bude možné této příležitosti využít, a přesto zůstane vztah, jejž k někomu chováte, nepokažený. Je však možné, že budete muset změnit své milence mnohokrát za život. Změna milenců vám přinese obohacení, a jestliže se bude celý svět řídit tím, co vám tu o lásce říkám, obohatí se i celý svět." /> Eugenika » O lásce

Eugenika

Eugenika
O lásceTitul je skladem: ‹ posl. kusy
Dotisk Dotisk

O lásce

Láska obohacuje každého

Osho
Překlad: Sylva Zajíčková
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Vztahy, Duchovní učení, Motivace

Doporučená cena: 348.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-178-9
EAN: 9788081001789
Formát: Brožovaná, 272 str., 130x200
Rok vydání: 2010, 2022

Inspirující a odvážné myšlenky o tom, co je láska a jak málo lidí umí opravdu milovat. Osho vysvětluje, jak je již v útlém dětství deformovaná naše schopnost milovat i naše představy o lásce; promlouvá o souvislostech mezi láskou a sexualitou, o romantických vztazích, o manželství, ale i o nesmyslném hledání dokonalého muže nebo ženy; o zamilovanosti, o pocitu osamělosti a dalších podobných tématech. Část textu tvoří otázky a odpovědi běžných lidí na téma partnerských vztahů; Osho zde poskytuje svérázné, svobodné partnerské poradenství. Jeho cílem bylo otevřít lidi lásce bez jakýchkoliv hranic a společenských daností.

 

Úryvek: Skutečná láska se bude měnit. Pochopíte-li, že se změní, že se jednou za čas může vaše partnerka začít zajímat o někoho jiného, musíte být chápající, milující a láskyplní a umožnit jí jít cestou, na kterou se touží její bytost vydat – je to pro vás příležitost dokázat své partnerce, že ji milujete. Milujete ji, dokonce i když bude milovat někoho jiného. Budete-li chápající, je možné, že se vaše láska stane celoživotní záležitostí, ale pamatujte si, že nebude trvalá. Když jste začali milovat, byli jste příliš mladí, bez zkušeností; jak by tedy mohla vaše láska zůstat stejná? Láska bude čas od času potřebovat příležitost ke změně. Ve zdravé společnosti bude možné této příležitosti využít, a přesto zůstane vztah, jejž k někomu chováte, nepokažený. Je však možné, že budete muset změnit své milence mnohokrát za život. Změna milenců vám přinese obohacení, a jestliže se bude celý svět řídit tím, co vám tu o lásce říkám, obohatí se i celý svět.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)