" /> Eugenika » Jak být sám sebou

Eugenika

Eugenika
Jak být sám sebouTitul je skladem: ‹ 60

Jak být sám sebou

Koršunov Alexander
Překlad: Růžena Lankočí
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Motivace, Psychologie

Doporučená cena: 188.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-393-6
EAN: 9788081003936
Formát: Brožovaná, 108 str., 117x179
Rok vydání: 2015, 2022

Těchto pár desítek stránek obsahuje dostatek moudrých myšlenek na to, aby vám otevřely oči a pomohly žít plnějším životem. Ne vše, na co jsme zvyklí, je totiž dobré. My lidé jsme si vpěstovali spoustu automatických postojů a reakcí, které neslouží k užitku ani nám, ani druhým. Na jedné straně chceme každému vyhovět, na straně druhé jsme sobečtí anebo přehnaně kritičtí. Autor nás vyzývá k tomu, abychom se zamysleli nad svými postoji a životem, zkusili reagovat jinak a začali být upřimnější, otevřenější i odvážnější. Jeho kniha je hezkou inspirací i vhodným dárkem.

Ukázka:
Nehledejme zázraky, protože my sami jsme zázrak. Nemusíme si hluboce vážit jiných lidí ani se řídit jejich příkladem, protože nikdo nemůže být úspěšnější a užitečnější než my sami, jestliže se nacházíme na správném místě. Bůh nás nestvořil k tomu, abychom se všem zalíbili nebo zavděčili, a tak získali jejich obdiv a přijetí.
Proč se lidé bojí projevit? Kdybych se teď mohl vrátit do doby svého mládí, hodně bych toho změnil. Více bych riskoval, smál se a pral, byl bych smělejší a zamilovanější. Choval bych se prostě a přirozeně. Nestaral bych se o to, co si o mně pomyslí nebo řeknou druzí. Méně bych se znepokojoval, že se dostanu do trapné nebo směšné situace.
Jestliže jsme si zvykli na spokojenost a pohodlí, bude pro nás velmi těžké se naučit kázni a odpovědnosti za své myšlenky, slova i činy.

 

"Všechny nepříjemnosti na světě působí lidé, kteří sami sebe neznají a nemají se rádi."

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme