Eugenika

Eugenika
Zdravá záda bez bolestiTitul je skladem: ‹ 50
Dotisk Dotisk

Zdravá záda bez bolesti

Galicin Nikolaj
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Cvičení /Těl., mentální/, Zdraví

Doporučená cena: 238.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-453-7
EAN: 9788081004537
Formát: Brožovaná, 132 str., 117x179
Rok vydání: 2016, 2023

Novinka pro zdravou páteř: parterní izometrické cvičení!

Aby nám páteř fungovala bezbolestně, dlouho a správně, je třeba zpevňovat svalstvo, které ji podpírá, a zároveň ho i vhodně uvolňovat. Přesně to vám umožní dosáhnout cvičení podle této knihy.
Cvičení začíná vždy vleže. Nejde přitom ale pouze o klasické ležení na zemi: zajímáte zde speciální polohu, při které dosahujete úplné uvolnění svalstva. Postupně se zapojují všechny klouby a celá páteř. Současně, i když zatěžujeme jednotlivé svalové partie, tělo jako celek odpočívá.
Cvičit podle této metody se dá i při zdravotních potížích, protože se jedná o jemné, nenásilné a celkově velmi prospěšné speciální cviky.

Úryvek:
Je potřeba dělat celý soubor cvičení, nebo si jen vybrat některá z nich? Celá parterní gymnastika je postavená tak, že cvičení postupují od jednoduchých k náročnějším. Ale v pozici na zádech se dosahuje maximální relaxace, uvolnění a odstranění bolestí. A proto povinnou částí cvičení by určitě měla být cvičení na zádech v pozici uvolnění. Tyto cviky byste měli vždy zapojit do každého cvičení parterní gymnastiky. I trénovaní sportovci by měli vždy zapojit do svého cvičení několik cviků v poloze na zádech.
Ostatní cvičení v poloze leh na břiše a ve vzporu klečmo jsou náročnější na provedení. Ty byste měli zapojovat do průběhu cvičení postupně podle toho, jak se bude zvyšovat vaše trénovanost a fyzická výdrž. Samozřejmě maximální efekt ze cvičení získáte při absolvování všech cviků. Ale také cvičení cviků pouze v poloze leh na zádech vám přinese citelný užitek pro zdravou páteř.
Cvičíte-li cviky s pocitem bolesti v krční, hrudní nebo pásové oblasti páteře, tak provádějte pouze cviky vleže na zádech v pozici uvolnění.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme