Eugenika

Eugenika
Energie vnitřní vlny Titul je skladem: ‹ posl. kusy

Energie vnitřní vlny

Slovanské praktiky

Kudrjašov Nikolaj
Překlad: Rudolf Žáček
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Cvičení /Těl., mentální/

Doporučená cena: 268.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-445-2
EAN: 9788081004452
Formát: Brožovaná, 204 str., 117x179
Rok vydání: 2016, 2021

Jedinečný a výjimečný ruský mistr se zabývá velmi zajímavou formou rozvíjení tělesných schopností, takzvanou „slovanskou gymnastikou“, jež údajně vychází ze starých vědomostí našich prapředků.  

Jedná se o nenáročný, nenamáhavý, mimořádně příjemný způsob cvičení. Tělo se při něm samo dostane do souladu a pokud je třeba, začne se uzdravovat či získávat zpět svou mnohdy zapomenutou přirozenost. 

Základem slovanské soustavy cvičení je „princip vlny“. Pohyb ve vlně je přírodní, harmonický, přirozený a efektivní způsob pohybu, který směřuje k dosažení duševní rovnováhy a psychického klidu, k rozvoji a zdokonalování těla, duše i ducha. Na vlnovém principu neboli „vlnění“ spočívá také tajemství zdraví, mládí nezávislého na věku, krásy, úspěchu i vychutnávání si životních radostí.

Vlnový trénink těla a všech jeho životně důležitých orgánů včetně soustavy šlach je podstatou slovanské metodiky, s níž se v knize seznámíte. Důraz se klade na uvolnění. Díky zvládnutí cviků s využitím vlnového principu se tělo ozdravuje a organismus začíná skvěle zvládat všechny své vlnové fyziologické funkce. Přichází chápání pohybu v souladu se světem, pocit dokonalé kondice svalů, myšlení i síly. Ve vlně se harmonizují myšlenky s pocity a narůstá sebejistota. Zvyšuje se duševní síla, dochází k harmonickému vyladění vztahů s okolními lidmi a začínají se řešit mnohé problémy. 

 

Možná vás překvapí část knihy o tvaru rtů a úst – o tom, co tato část našeho těla prozrazuje o našem charakteru; s tím souvisí i uvedená cvičení pro zvětšení rtů. Další část tohoto učení se věnuje strachu a tomu, jak se jej zbavit, přičemž vám pomůže „pozice neohroženosti“ a další cvičení a pozoruhodná vysvětlení.

Tomu, kdo se začne zabývat podstatou pohybu, našeho celkového fungování i vzájemných vztahů pod vedením Nikolaje Kudrjašova, se otevře úplně nový pohled na sebe a svět. Lze říci, že dojde ke zrození nového člověka s novými možnostmi. To vše dohromady pak znamená začátek nového, harmonického, a tedy i šťastného života plného příznivých emocí.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme