Eugenika

Eugenika
O ženáchTitul je skladem: ‹ 80
Dotisk Dotisk

O ženách

Osho
Překlad: Lenka Macháčková
Jazyk: český

Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Psychologie, Duchovní učení

Doporučená cena: 238.00 Kč

ISBN: 978-80-8100-017-1
EAN: 9788081000171
Formát: Brožovaná, 128 str., 130x200
Rok vydání: 2008, 2022

Velký guru vypráví o těchto tématech: žena-muž, feminismus, sexualita, homosexualita, manželství, láska, vztah, mateřství. Text vznikl jako odpovědi na otázky Oshových žáků. Mnohé z těchto otázek osloví většinu z nás, takže kniha přináší univerzální hlubší pohled na to, jak prožívá určité věci žena, nebo v čem vlastně spočívá podstata ženství, ženskosti, ale i konkrétních projevů, chování a myšlení dnešních žen.
Jako vždy, Osho vyzdvihuje svobodu, otevřenost, zranitelnost v pozitivním slova smyslu, lásku, která nikoho nespoutává a nic nevyžaduje.
Osho, ačkoli je muž, vypráví s nesmírným pochopením a citem například io mateřství. Jeho empatie a smysl vidět krásu v existenci a našem lidském prožívání je opravdu velmi inspirující a přivádějící k probuzení.

Úryvek: Pokud si uchováte ve svých očích zázrak, budete překvapeni, když zjistíte, že dokonce i bolest má svou vlastní sladkou příchuť, svůj vlastní zázrak, svou vlastní radost. Není méně úžasná než radost sama. Ale zvláštní je, že je to vždycky žena, kdo je více jako dítě, ne muž. Muž ví vždycky všechno – ale co je to vlastně vědění? Vědění je jen způsob, jak se zbavit zázraku. A je velmi jednoduchým faktem, že čím více víte, tím méně žasnete. Ženy zůstávají dětmi více, než je tomu u mužů. Je to součástí jejich krásy – jejich nevinnosti, ale ony to nevědí. To je důvodem toho, že kdykoliv ke mně přijde žena a poslouchá mě, poslouchá mě hlouběji, důvěrněji, láskyplněji. Ale když ke mně poprvé přijde muž, je velmi odolný, ostražitý, bojí se, že ho můžu ovlivnit nebo zranit, pokud jeho znalost nepodpořím. Případně je-li vychytralý, pokračuje s interpretací všeho, co bylo řečeno, vzhledem ke svým vlastním znalostem a řekne: „To všechno vím – nebylo to nic nového.“ Tohle je způsob, jak ochránit své ego, jak ochránit jeho tvrdou skořápku. A pokud se tato skořápka rozbije a vy zjistíte, že přemýšlíte jako dítě, není pro vaši existenci žádná možnost než zůstat v místě, které známe jako duši – skutečné bytí. Tohle je moje zkušenost z celého světa – že žena poslouchá a v jejích očích uvidíte záblesk zázraku.

Doporučit přátelům:


Ukázka z knihy
Obsah
Obsah (JPG PDF)
Úryvek
Úryvek (JPG PDF)
 
Dále doporučujeme